• Poznaj historię

Historia powstania Spoonera jest tak samo wyjątkowa jak deski! Wszystko zaczęło się w 2006 roku w San Diego, gdzie właściciel sklepu surferskiego, robiąc porządki na podwórku, pociął na kawałki plastikowe iglo, aby łatwiej było mu umieścić je w koszu na śmieci. Jego pasja do sportów deskowych od razu podsunęła mu myśl, żeby do nich przykręcić kółka i zrobić z tego zakrzywione deskorolki. Nie zakończyło się to jednak pomyślnie. Zostawił więc tych kilka pociętych fragmentów na podwórku, a gdy wrócił tam następnego dnia zobaczył, że jego córka wraz z przyjaciółmi bawią się nimi w najlepsze i to od kilku godzin! I tak, zupełnie przez przypadek, narodził się Spooner!

Później powstała deska “Yardboard”, zainspirowana jego dzieciństwem, kiedy jako fan deskorolki i surfingu, zjeżdżał z górek na pokrywie od śmietnika!

Kilka miesięcy później wraz z dwoma przyjaciółmi postanowili to opatentować. Wzięli udział w telewizyjnym programie “Shark Tank”, w którym prezentuje się swoje pomysły na biznes, a jury wybiera najlepszy. I wygrali!

Aktualnie Spooner ma już rzeszę fanów w Ameryce oraz na innych kontynentach. Te deski to nie tylko hobby, czy sposób na wspaniałą zabawę. Ćwiczenie różnych ruchów i tricków daje wymierne korzyści: poprawia równowagę, koordynację. W USA wykorzystuje się je na zajęciach sportowych, lekcjach wychowania fizycznego w szkołach, a nawet jako element szkolenia w Akademii Burtona, która trenuje najmłodszych snowboardzistów.

Nadszedł czas, żebyśmy wspólnie stworzyli polską historię Spoonera! :)